Į mūsų įmonę kreipėsi meninių instaliacijų rengėjai su užklausa nuskenuoti ir atspausdinti ragą, plastikinį bakelį ir kelmą. Šie objektai buvo panaudoti kaip meno kūriniai.

Šių objektų 3D skenavimas buvo atliktas panaudojant du ypač tikslius ir pažangius 3D skenerius. Didesnių objektų gabaritai buvo skenuojami „Artec Eva“ 3D skeneriu, o smulkios ir ypač detalios vietos nuskenuotos „Artec Space Spider“, kurio tikslumas siekia net iki 0,05 mm. Dėl parinktos įrangos kombinacijos nuskenuoti modeliai yra ypač tikslūs ir preciziški.

Pagal menininkų prašymą nuskenuoti modeliai buvo atspausdinti. Spausdinimui pasitelkti du mūsų 3D spausdintuvai. Ragas buvo spausdinamas dalimis pažangiausiu desktop 3D spausdintuvu „Zortrax“, panaudojant baltą ABS plastiką. Kelmas  ir bakelis buvo atspausdinti vientisi, tam panaudotas mūsų naujausias „3D creative“ didelio formato 3D spausdintuvas, gebantis spausdinti objektus iki 600 x 600 x 600 mm dydžio. Spausdinimas atliktas PLA plastiku.

Meninių objektų 3D skenavimas ir 3D spausdinimas labai palengvino užsakovo darbą, nes sumodeliuoti tokius tikslius ir tikroviškus objektus būtų buvę ypač sudėtinga. Spausdinimas leido greitai ir kokybiškai realizuoti idėją ir sukurti išskirtinę menininę instaliaciją.

Ekspoziciją galima pamatyti Vilniaus dailės akademijos kieme.

3D spaudos medžiaga: ABS, PLA plastikas;

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): didžiausias 750 x 590 x 336