3D skenavimas – greičiausias ir ypač preciziškas būdas skaitmenizuoti aplinkos objektus. Tai nepamainomas įrankis kalbant apie sunkiai išmatuojamus, kompleksiškus paviršius. Tą patvirtintų ir vienas iš mūsų ralio profesionalų klientų „Samsonas Motorsport“ . Vienu iš tokių pavyzdžių dalinamės ir šiame straipsnyje – tai greičių dėžės 3D skenavimas.

Pavarų dėžės korpusas turi geometriškai sudėtingą paviršių, kurį rankiniu būdu tiksliai išmatuoti sunku. Dėl aukšto detalumo, užsakymui atlikti buvo panaudotas tiksliausias 3D skeneris „Artec Space Spider“, skenuojantis iki 0,05 mm tikslumu. Nuskenuotos abi korpusinės dalys. Nuskenuoti duomenys pilnai sutvarkomi, o klientas gauna STL formato failus.

Pagal nuskenuotus failus klientas atliks pavarų dėžės korpusinių dalių pilną atkūrimą (angl. reverse engineering) bei panaudos šiuos modelius tolimesnėms modifikacijoms bei rengiant instrukcijas vartotojams.

Džiaugiamės, kad vis daugiau automobilių pramonės atstovų pasitiki mūsų galimybėmis ir kompetencija išpildyti jų poreikius pradedant nuo paprastų, baigiant pačiais sudėtingiausiais projektais. Savo profesionaliais sprendimais prisidedame prie WRC ralio meistrų aukštesnių rezultatų siekio.

Nuskenuoto objekto dydis (mm): 481.50 x 261.45 x 360.05, 534.90 x 159.00 x 357.10