Ne paslaptis, jog artėjant vasarai sulaukiame gausaus būrio studentų. Atsiskaitomųjų darbų metas – tikras darbymetis ne tik aukštojo mokslo diplomų siekiantiems absolventams, bet ir mums. Džiaugiamės, kad jauni žmonės į savo darbus žvelgia inovatyviai ir į tai įtraukia šiuolaikines 3D technologijas. Vienu iš tokių projektų dalinamės ir šiandien.

Į mūsų kompaniją kreipėsi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos AT16D grupės absolventai, savo baigamąjam projektui pasirinkę analogo Lietuvoje neturinčio elektrinio karto bolido gamybos temą. Toks kartas savo galingumu gali pilnai konkuruoti su tradiciniais profesionaliais benzininiais kartais sporto varžybose. Iš jų sulaukėme prašymo pagaminti karto priekinį spoilerį. Paklausti, kodėl pasirinko šį gamybos būdą, studentai pasidalino savo istorija.

3D spausdinimas buvo pasirinktas dėl poreikio detalę pagaminti kaip įmanoma greičiau. Prieš tai buvo bandymų pjauti spoilerį iš putų polistirolo, tačiau paviršiaus lygumas reikalavo labai daug glaistymo ir apdirbimo, kas užtruktų daug laiko ir pareikalautų daug darbo. Taip pat labai sunku išimti putų polistirolo formą iš gaminio vidaus, todėl ši idėja buvo atmesta.

Tuomet kilo mintis išpjauti formą su karšta viela. Taip gaunamas labai lygus paviršius, bet spoileris yra lanko formos ir su karšta viela išpjauti tokią forma yra ypač sudėtinga ir brangu.

Atmetus visas pirmines idėjas buvo pasitelkta 3D spauda, kuri pasirodo buvo greičiausias, tiksliausias ir finansiškai priimtiniausias būdas įgyvendinti spoilerio gamybą. 3D spausdinto spoilerio tvirtumas pranoko lūkesčius, o pats plastikas buvo labai lengvai apdirbamas ir puikiai nusidažė.

3D spausdinimui panaudotas FDM 600 x 600 x 600 mm didelio formato 3D spausdintuvas bei PETG plastikas. Šis plastikas pasižymi tvirtumu, atsparumu smūgiams bei yra lengvai apdirbamas. Visos šios savybės ypač palengvino spoilerio gamybą bei gamybos laiką sutrumpino iki visiškai minimalaus.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 1142 x 200 x 40; 285 x 147 x 44