Pagal kliento užsakymą buvo sumodeliuotas ir atspausdintas Trakų Vokės dvaro maketas. Projektui įgyvendinti pasitelkti 3D modeliavimo įrankiai bei aukščiausios kokybės 3D spausdintuvai.

Pagal projekto užmanymą, iš viso buvo sumodeliuotas 21 Trakų Vokės dvaro teritorijoje esantis objektas. 3D modeliavimas buvo atliktas iš nuotraukų ir brėžinių. Tokį 3D modelių kūrimo būdą pasirinkome, nes tai yra greita ir patogu, kuomet objektai yra dideli ir juos būtų sudėtinga nuskenuoti.

Sumodeliuoti objektai buvo mažinami pagal atitinkamą mastelį ir atspausdinti iš Z-HIPS plastiko. Tam pasitelktas pažangiausias Zortrax M200 3D spausdintuvas. Z-HIPS plastikas puikiai tinka architektūrinių maketų gamybai, nes yra lengvai spausdinamas, išlaiko savo baltą spalvą ir atrodo labai estetiškai.

Atspausdinti 3D maketai buvo suklijuoti ant baltos 1 x 1,1 m plokštės pagal kliento norą išlaikant sąlyginį dvaro pastatų išsidėstymą realybėje.
Architektūrinių maketų 3D spausdinimas optimizuoja maketų kūrimo darbų trukmę ir kaštus. Šį užsakymą nuo idėjos iki galutinio produkto – sumodeliuoto, atspausdinto ir paruošto eksponavimui – išpildėme per 15 d.d.

3D spaudos medžiaga: Z-HIPS

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 1000 x 1100 x 100