Dažnai rašome apie sudėtingus technologinius projektus, kurių realizavimui pasitelkiamas 3D skenavimas, 3D modeliavimas ar 3D spausdinimas. Tačiau maži ir paprasti projektai, apie kuriuos dažnai net nepagalvojama, taip pat gali būti greitai ir efektyviai įgyvendinti 3D technologijų pagalba. Svarbu apie tai laiku susimąstyti, kol sulūžus šaldytuvo rankenai dar nenusipirkote naujo šaldytuvo.

Šį kartą dalinamės paprasta, kiekvienam galinčia nutikti situacija iš darbinio gyvenimo. Rytą kolegos pastebėjo virtuvėlėje nulūžusią šaldytuvo rankeną. Dažnas pagalvotų – rasti pirkti tokią rankeną sunku, tokių šaldytuvo modelių jau nebegamina, be rankenos atidaryti nepatogu. Nejaugi reikės pirkti naują šaldytuvą? Drąsiai sakome – tikrai ne.

Sulūžusią rankeną suklijavome, kad ji išlaikytų savo pradinę formą skenavimo metu. 3D skenavimą atlikome ypač tiksliu ir greitu „Artec Space Spider“ 3D skeneriu, gebančiu skenuoti net iki 0,05 mm tikslumu. Nuskenuotą 3D modelį pagražinome įmonės logotipu ir atlikome 3D spausdinimą. 3D spausdinimui pasitelkėme aukštos kokybės „Zortrax M200“ 3D spausdintuvą, kurio dėka po pusdienio galėjome toliau komfortiškai naudotis šaldytuvu.

3D skenavimas ir 3D spausdinimas – puiki išeitis norit ypač greitai, be didelio vargo atkurti sulūžusias dalis.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PLA

Dydis (mm): 198.48 x 96.61 x 29.57 mm