Šiuolaikinė prototipų gamyba yra neatsiejama nuo pažangiausių 3D technologijų. Naujų produktų ar įrenginių kūrimas ir tobulinimas ilgą laiką buvo ilgas ir sudėtingas procesas, reikalaujantis daug kantrybės bei finansų. Be viso to, kiekvieno prototipo kūrimas rankiniu būdu ne visada būdavo toks tikslus, kaip norėtųsi. Atsiradus ir išpopuliarėjus 3D technologijoms, prototipų gamyba pasikeitė 180 laipsnių kampu. Dabar naują dizainą sukurti ir atsispausdinti galima tą pačią dieną, o modelio tikslumas ir detalumas leidžia užtikrinti, kad kūrybos procesas bus ypač preciziškas.

Vienas iš tokių projektų yra ir šis įrankio prototipo realizavimas. Į mus kreipėsi klientas, turintis seną įrankį, kurį reikia patobulinti. Tuo tikslu pirmiausia buvo atliktas objekto 3D skenavimas 0,05 mm taško tikslumu su„Artec Space Spider“ 3D skeneriu. Pagal nuskenuotą 3D modelį buvo atkurtas įrankio kompiuterinis STEP modelis bei atlikti reikalingi atnaujinimai. Ištobulinus galutinį gaminio dizainą ir funkcionalumą, prototipas buvo atspausdintas pramonine SLS spausdinimo technologija iš PA11 plastiko.

Toks gamybos būdas pagreitino įrankio atnaujinimo procesą bei leido pasiekti efektyvius rezultatus tobulinant gaminio dizainą ir funkcionalumą.

3D spausdinimo technologija: SLS (angl. Selective Laser Sintering)

3D spausdinimo medžiaga: PA11

Dydis (mm): 151.3 x 15.51 x 13.72