Atsarginių automobilių detalių paieška gali sukelti rimtų iššūkių jei ieškote labai specifinių ar nebegaminamų dalių. Vienas iš tokių pavyzdžių – Toyota automobilio galinių sėdynių bėgelių dangteliai. Bėgant laikui originalūs dangteliai susidėvėjo ir sulūžo. Neradus naujų – buvo nutarta pasitelkti 3D technologijas.

Dangtelių gamybai pasitelkėme 3D skenavimo ir 3D spausdinimo technologijas. Panaudoję turimą originalų kitos pusės dangtelį, Artec Space Spider 3D skenerį bei atvirkštinės inžinerijos metodus, atkūrėme skaitmeninį 3D modelį, kurį atspausdinome 3D spausdintuvu. Spausdinimui panaudotas pramoninis SLS technologijos 3D spausdintuvas „Prodways ProMaker P1000“ ir PA11 nailono medžiaga. Ši medžiaga yra tvirčiausia, o technologija patikimiausia tokio pobūdžio gaminiams gaminti. Atspausdintos detalės paviršius buvo išlygintas bei paruoštas dažymui. Nudažyta dalis įmontuota automobilio salone.

Toks gamybos būdas suteikė galimybę automobilio detalę pagaminti per ypač trumpą laiką bei užtikrinti originalą atitinkančias gaminio savybes. Tai greitas ir patogus būdas atkurti reikalingas dalis bei sutaupyti laiko ir pinigų.

3D spausdinimo technologija: SLS (angl. Selective Laser Sintering)

3D spausdinimo medžiaga: PA11

Dydis (mm): 89.79 x 47.29 x 16.78