Daugelis sutiksite, kad kiekviename muziejuje galima rasti daug įdomių dalykų. Visi eksponatai skaičiuoja ne tik ilgus metus, bet ir nešasi savo išskirtines, unikalias istorijas. Būtent dėl šių priežasčių eksponatai yra ypač jautrūs bet kokiam išoriniam poveikiui. Iki šiol relikvijų replikų kūrimas bei skaitmeninimas kėlė muziejams daug nepatogumų, tačiau šiuolaikinės 3D technologijos efektyviai ištaisė šią padėtį.

Šį kartą dalinamės Jurbarko krašto muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus ir mūsų bendru projektu – Veliuonos Madonos skulptūros kopijos gamyba. Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios parapija 2021 metais minės 600 metines. Minėjimo proga šią skulptūrą norėta atvežti į Veliuonos bažnyčią, tačiau dėl eksponatų saugojimui keliamų reikalavimų ši idėja nebuvo reali. Dėl šios priežasties buvo nuspręsta 3D technologijomis pagaminti skulptūros kopiją.

Tuo tikslu buvo atliktas originalios skulptūros (pirma ir antra nuotrauka) 3D skenavimas. 3D skenavimui panaudotas ypač greitas ir tikslus „Artec Eva“ 3D skeneris, fiksuojantis objektus net iki 0,1 mm taško tikslumu. „Artec“ 3D skenerių veikimo principas yra bekontaktis ir nedarantis jokios neigiamos įtakos muziejaus eksponatams. Nuskenuotas 3D modelis buvo panaudotas skulptūros 3D spausdinimui FDM technologijos, didelio formato 3D spausdintuvu „Modix“. Dėl ypač didelio spausdinimo ploto, skulptūra buvo padalinta vos į kelias dalis.

Atspausdinta skulptūra buvo suklijuota ir paruošta dažymui. Talentingų restauratorių dėka skulptūros kopija įgavo neįtikėtinai originalią išvaizdą (paskutinės nuotraukos). Šį rugpjūtį Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios parapija Žolinių metu jau džiaugsis naująja Veliuonos Madonos skulptūra. Džiaugiamės prisidėję prie šios unikalios idėjos įgyvendinimo!

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Aukštis (mm): 1100.00