Galerija

Kartais juokaujame, kad 3D skeneris galėtų vadintis šių laikų liniuote. Tai ir matavimo ruletė, ir slankmatis, ir mikrometras, ir matlankis, ir dar daug kitų matavimo prietaisų viename. Galite klausti – kam skenuoti, jei galima su tuo pačiu matlankiu ar liniuote viską išsimatuoti rankomis? Atsakome – Jūsų darbą paspartinsime ne kelis, o kelias dešimtis kartų. Be viso to, matuojant ranka, išlieka tikimybė suklydus nors menkiausioje vienoje vietoje gauti klaidingą brėžinį. Skeneris ne tik eliminuoja šią tikimybę, bet ir užtikrina tikslumą iki 0,05 mm.

Tokiu pat tikslu į mus kreipėsi ir klientas, norintis pasigaminti individualią apdailą namų laiptams. Šiam tikslui buvo reikalinga tiksli laiptų krašto geometrija, kad išpjauta apdaila idealiai atitiktų realių laiptų kraštus. Tam pasinaudojome naujuoju "Artec Leo" 3D skeneriu, su kuriuo darbas užtruko vos 15 minučių, per kurias buvo nuskenuoti 21 pakopos laiptai.

3D modelis buvo perduotas užsakovui, kuris ketina susimodeliuoti ir programuojamomis staklėmis išsipjauti individualią laiptų apdailą ir taip pagražinti savo interjerą. Džiugu, kad klientai, vertinantys savo brangų laiką, renkasi pažangiausias technologijas ir yra ramūs, kad matavimų procese nebuvo suklysta, o apdaila puikiai tiks ir papuoš namus iš pirmo karto!

Gabaritiniai matmenys (mm): 1010 x 4194 x 5500

Ne paslaptis, kad šiais laikais gaminant nestandarines dovanas ar iškilmingus apdovanojimus vis dažniau yra pasitelkiamas ir 3D spausdinimas. O mes džiaugiamės galėdami ne tik kurti unikalias skulptūrėles ar originalų kopijas, bet ir galėdami pasiūlyti savo klientams išskirtinę plastikinių skulptūrų dažymo technologiją.

Šį kartą užsakymą pateikė Indijos atstovai per Lietuvos užsienio reikalų ministeriją, pageidaudami pasigaminti M. Gandžio ir H. Kalenbacho skulptūros kopijas, kurias galėtų naudoti kaip ypatingas dovanas ypatingiems žmonėms.

Skulptūros miniatiūros originalas yra išlietas iš bronzos bei pritvirtintas prie granitinio pagrindo. Mūsų komanda atliko miniatiūros 3D skenavimą, pasitelkdami aukščiausio tikslumo Artec Space Spider 3D skenerį, fiksuojantį aplinkos objektus 0,05 mm tikslumu.

Skulptūros originalas:

Nuskenuotas 3D modelis buvo atspausdintas naujausiu ir didžiausiu kompanijos „Zortrax“ 3D spausdintuvu „Zortrax M300 Plus“. Spausdinimui panaudotas ABS plastikas, kuris ne tik yra tvirtas, bet ir lengvai apdirbamas tolimesniuose pospausdiminiuose procesuose.

Atspausdinta skulptūra buvo kruopščiai paruošta ir nudažyta, parenkant pageidaujamą bronzinį atspalvį bei pritaikant sendinimo efektą. Taip apdirbta skulptūra yra tiksli originalo kopija.

Toks skulptūrų gamybos būdas sumažina ne tik gamybos kaštus, bet ir leidžia per trumpą laiką pagaminti keletą kopijų. Iš viso buvo pagamintos 5 skulptūros, darbai užtruko iki 1 mėn.

Dydis (mm): 250 x 140x 300

Ne kartą dalinomės istorijomis, pasakodami, kaip 3D spauda gelbsti įvairiausius mūsų klientų naudojamus prietaisus bei mechanizmus, kuriems staiga sulūžta ar susidėvi tam tikros detalės ar elementai. Tačiau.. o kas tada, jei susidėvi mūsų pačių – žmonių „detalės“? Ar ir tada galime pasinaudoti 3D technologijų privalumais? Vienareikšmiškai taip!

Į mūsų įmonę kreipėsi pacientas, turintis čiurnos sąnario ligą, dėl kurios reikalinga sąnario operaciją. Iš medikų mums buvo perduoti paciento MRT duomenys. Pasinaudodami turimais duomenimis atlikome DICOM – STL konvertaciją taip gaudami kompiuterinį sąnario 3D modelį, kuris jau yra tinkamas 3D spausdinimui.

3D spausdinimui buvo pasirinktas pažangiausias „Zortrax M300 plus“ spausdintuvas, turintis padidintą 300 x 300 x 300 mm dydžio darbadėžę. Šis spausdintuvas veikia FDM technologijos principu. Modeliui gaminti buvo parinktas Z-HIPS plastikas, kuris užtikrina sienelių lygumą bei yra atsparesnis išsilenkimams bei deformacijoms spausdinimo metu. Tokiu būdu buvo atspausdintas 30 cm aukščio kojos fragmentas.

Atspausdintas gaminys perduotas medikams, kurie prieš operaciją galėjo artimiau susipažinti su paciento atveju, atlikti reikalingus matavimus bei pasiruošti operacijai. Šis užsakymas tiek pacientui, tiek gydytojams leido greitai ir tiksliai optimizuoti chirurginės operacijos procesus bei paspartinti visą gydymo procesą.

Dydis (mm): 285 x 125 x 300

Faktą, kad 3D skenavimas pritaikomas labai plačiai – žino kiekvienas. Tačiau ar kada susimąstėte, kad 3D skeneriai gali būti pritaikomi kulinarijoje? Mes tuo jau įsitikinome. Užsakovo prašymu atlikome valgomos skulptūros 3D skenavimą ir 3D spausdinimą. Skulptūra buvo skirta specialiam gurmanų konkursui Vokietijoje. Kaip žinia, valgomi dalykai nėra ypač ilgaamžiai, tačiau 3D skeneris ir 3D spausdintuvas gali įamžinti juos visam laikui, o tai ypač svarbu, kai į šį valgomą meno kūrinį kūrėjai įdeda visą savo širdį.

3D skenavimui buvo pasitelkti „Artec Eva“ ir „Space spider“ 3D skeneriai. Su „Artec Eva“ pagalba galima lengvai užfiksuoti visą bendrą skulptūros geometriją, kadangi skulptūra yra beveik vieno metro aukščio. „Space Spider“ 3D skeneris naudojamas smulkiausioms vietoms patikslinti – vynuogėms, veidui, plaukams ir t.t. Ši skenerių kombinacija leidžia užtikrinti aukščiausią objekto detalumą bei darbų spartą. Nuskenuoto modelio tikslumas siekia iki 0,05 mm.

Nuskenuota skulptūra buvo atspausdinta mūsų didžiuoju „Modix“ 3D spausdintuvu. Šis spausdintuvas veikia FDM technologijos principu ir leidžia greitai ir kokybiškai skaitmeninį failą paversti realiu, apčiuopiamu objektu. Atspausdinta skulptūra perduota menininkui, kuris ją išsisaugos kaip atsiminimą apie savo sukurtą valgomą skulptūrą, kurios originalas šiai dienai jau greičiausia yra suvalgytas. 😊

Džiaugiamės savo klientų kūrybiškumu ir gebėjimu įžvelgti 3D technologijų teikiamą naudą visose veiklos srityse!

Dydis (mm): 995 x 407 x 314