Galerija

Juvelyrika – dar viena plati sritis, kurioje inovacijomis besidomintys juvelyrai žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis. Ne išimtis iš šis menininkės Laurynos Kiškytės projektas – į juvelyrikos darbą perkelti savo pačios pėdas. Tam, kad išpildyti šį užmojį, Laurynai reikėjo ypač tikslaus kojų 3D skenavimo ir spausdinimo. Šiuo klausimu vedina Lauryna kreipėsi į 3D creative.

Pėdų 3D skenavimui pasirinkome ypač tikslius ir sparčius „Artec“ 3D skenerius. Įrenginys „Artec Eva“ leido užtikrinti darbą 0,1 mm tikslumu. Nuskenuotos kojos buvo sumažintos iki 10 cm aukščio ir atspausdintos „Zortrax M200“ 3D spausdintuvu. Spausdinimui pasirinkome Z-HIPS baltą plastiką, kuris yra tinkamas maketų, prototipų, meno gaminių spausdinimui, nes spausdinimo metu gaunamas labai lygus ir estetiškas paviršius.

Atspausdintas pėdas Lauryna panaudojo gamint gipsines liejimo formas, kuriose vėliau liejo porcelianą. Porcelianinius liejinius kūrėja panaudojo papuošalų gamyboje. Pora šių kūrinių netgi spėjo pabūvoti Japonijoje, tarptautiniame juvelyrikos konkurse! Džiaugiamės Laurynos pasiekimais, linkime niekad nepristigti kūrybiškumo, o mūsų komanda visuomet pasiruošusi padėti įgyvendinti visus kūrybinius užmojus.

© Autorinės teisės priklauso Laurynai Kiškytei. Pagrindinės nuotraukos autorius Yoshida Yujin.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: Z-HIPS

Dydis (mm): 65 x 37 x 100 mm

Automobilių ir motociklų dalių 3D skenavimas – viena plačiausių sričių, kurioje 3D skenavimas jau spėjo tapti nepamainomu pagalbininku. Tęsiant bendradarbiavimą su motociklų išskirtinių detalių kūrimu ir gamyba užsiimančia kompanija „Tommy & Sons“, dalinamės dar vienu nauju projektu.

„Tommy & Sons“ užsakymu buvo atliktas motociklo galinės dalies apdailos 3D skenavimas. Tam pasitelktas ypač greitas ir patogus „Artec Leo“ 3D skeneris, turintis įmontuotą bateriją bei kompiuterį. Dėl šių priežasčių dirbant su Leo skeneriu nereikalinga jokia papildoma įranga, tokia kaip nešiojamas kompiuteris, baterija ar elektros šaltinis. „Artec Leo“ skeneris fiksuoja aplinkos elementus 0,1 mm tikslumu, todėl užtikrina ne tik patogų, bet ir tikslų bei spartų darbą.

Nuskenuotas 3D modelis yra naudojamas kuriant naują motociklo galinių dėžių bei sparno dizainą. Turint nuskenuotą 3D modelį galima lengvai išsimatuoti visus reikalingus matmenis, numatyti norimus pakeitimus bei išgauti idealiai atitinkančią geometriją. Taip ypač paspartinamas naujo gaminio kūrimo procesas bei stipriai sumažinamas galimų klaidų kiekis.

Automobilių bei motociklų detalių 3D skenavimas pagreitina, supaprastina bei užtikrina efektyvią mūsų klientų veiklą.

Objekto dydis (mm): 846 x 479 x 870

Šį kartą dalinamės šauniu kompanijos „Vėjo projektai“ projektu #Dancerbus. „Dancerbus“ yra elektrinio transporto sistema, apimanti elektrinius autobusus, jų techninę priežiūrą ir ekologiškos energijos tiekimą. Prie šio projekto turėjome galimybę prisidėti ir mes, spausdinant vairo apdailos detales naujajam elektrobusui.

Iš kliento gavome reikalingų dalių 3D modelių failus. Spausdinimui buvo parinktas „Zortrax M300 Plus“ 3D spausdintuvas, kuris pasižymi puikiu tikslumu ir lygiu atspausdinto objekto paviršiumi. Tai palengvina tolimesnį apdirbimą. Kadangi atspausdintos detalės turėjo būti dažomos, parinkome Z-Ultrat plastiką. Ši medžiaga ne tik gerai apdirbama, bet ir turi puikias mechanines savybes.

Atspausdinti gaminiai buvo nušlifuoti bei nudažyti matine juoda spalva. Toks būdas leido ypač greitai ir paprastai pasigaminti reikalingas unikalias detales kuriamam elektrobusui. Tokios detalės gali puikiai pasitarnauti ne tik kaip prototipai, bet ir kaip galutiniai gaminiai.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: Z-Ultrat

Dydis (mm): 207 x 72 x 68 (didžioji dalis)

Jei reikėtų išvardinti veiklos sritis, kuriose 3D spausdinimas sukėlė tikrą revoliuciją supaprastinant gamybos procesus, skulptoriai tikrai patektų į TOP 10. Skulptūrų pozityvų 3D skenavimas bei spausdinimas ne tik ypač sutrumpina gamybos laiką, bet ir leidžia reprodukuoti tą patį gaminį ne vieną kartą, bei išsaugoti jį skaitmeninėje erdvėje galimiems ateities poreikiams.

Šį kartą kreipėsi meno srities studentė su prašymu atspausdinti pozityvą bronzinės skulptūros liejimo formos gamybai. Kompiuterinį modelį paruošė ji pati. Mums beliko atlikti 3D spausdinimą. Buvo pasirinkta FDM technologija bei patikimi ir tikslūs "Zortrax M300 Plus" spausdintuvai. Skulptūrėlė atspausdinta iš balto HIPS plastiko, kuris skirtas būtent maketų, skulptūrų, prototipų spausdinimui.

Atspausdintas žmogaus maketas bus naudojamas liejimo formos gamybai. Šioje formoje bus liejama bronzinė skulptūra. Šis gamybos būdas eliminuoja pozityvo gamybą rankomis, taip sutaupydamas daug brangaus užsakovo laiko.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: HIPS

 Objekto dydis (mm): 266.68 x 153.22 x 300