Galerija

Pasiruošimas masinei gamybai yra labai svarbus procesas. Kiekviena palikta klaida gali padaryti ypač didelius nuostolius, kurie atsiras pagaminus netinkamą liejimo formą. Dėl šios priežasties vis dažniau sulaukiame klientų, kurie nori atsispausdinti prototipus prieš pradedant masinę gamybą.

Vienas iš tokių užsakymų yra ir garso projektoriaus prototipas. Tai didelio galingumo garso projektorius, naudojamas perduoti signalus, pranešimus, muziką ypač dideliu atstumu. Prieš pradedant gaminti liejimo formą, klientas užsisakė prototipo 3D spausdinimą.

Kadangi gaminys yra didelis, spausdinimui buvo panaudotas didelio formato FDM technologijos 3D spausdintuvas, galintis atspausdinti iki 600 x 600 x 600 mm dydžio vientisus gaminius. Spausdinimui panaudotas PETG plastikas, kuris yra tvirtas, techniškas ir atsparus.

Atsispausdinus prototipą klientas galėjo įvertinti jo dizainą, kokybę, ergonomiką bei funkcionalumą. Įvertinus visus reikalingus parametrus ir įsitikinus, kad gaminys pilnai atitinka viziją, klientas gali ramiai ir užtikrinai pradėti gaminti masinę gamybą. 3D spausdinimas – tai ypač greitas ir pigus būdas pasigaminti tokius prototipus bei paspartinti gaminio kūrimo procesą.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 424 x 250 x 786.7 mm

Daugelis į mūsų įmonę besikreipiančių užsakovų kuria ką nors naujo. Visuomet džiaugiamės galėdami padėti realizuoti projektus tiek gaminant pirmąjį prototipą, tiek galutinį gaminį. Ne išimtis ir šis užsakymas – klientas, kuriantis ergonomišką tripmasterį savo motociklui, nusprendė pasigaminti valdymo mechanizmą, tvirtinamą prie vairo.

Klientui pateikus savo sukurtą 3D modelį, mes atlikome 3D spausdinimo paslaugą. Kadangi detalė yra nedidelė ir turi numatytą estetišką, lygų paviršių, panaudojome tiksliausią – SLA spausdinimo technologija. Spausdinant šia technologija gaminiai gali būti spausdinami iki 25 µm sluoksnio storiu. Tai leidžia pasiekti ypač lygų paviršių, be matomų spausdinimo sluoksnių. Tam, kad detalė būtų funkcionali ir atlaikytų sudėtingas sąlygas motociklų lenktynėse, pasirinkome tvirčiausią TOUGH dervą. Šios dervos dėka detalė ne tik puikiai atrodo, bet ir yra tvirta bei atspari smūgiams.

Į atspausdintą korpusą klientas įtaisė valdymo mechanizmą. Ši dalis tvirtinasi prie vairo ir lenktynių metu palengvina prietaiso valdymą. Džiaugiamės klientų išradingumu ir linkime sėkmingų varžybų!

3D spausdinimo technologija: SLA (angl. Stereolitography)

3D spausdinimo medžiaga: Skysta derva (angl. resin)

Dydis (mm): 32 x 12 x 41.4 mm

Vis dažniau sulaukiame užklausų dėl įvairių gamybos mašinų komponentų atsarginių dalių gamybos brėžinių ruošimo. Daugelis gamintojų, atsitikus gedimui, gali atsiųsti atsargines dalis per keletą savaičių. Deja, bet sustabdyti gamybą tokiam laiko tarpui yra labai brangu. O detalės kainos taip pat niekada nebūna mažos. Tuo tikslu įmonių atstovai vis dažniau nusprendžia susikurti einamiausių detalių kompiuterinius modelius, kuriuos turėdami galėtų bet kada ir bet kiek vienetų pasigaminti 3D spausdinimo, frezavimo ar kitais gamybos būdais. Toks sprendimas leidžia ypač greitai reaguoti į gamybinius gedimus bei nelaikyti atsarginių dalių pertekliaus sandėlyje.

Tuo tikslu buvo įgyvendinamas ir šis užsakymas. Dviems mašinos komponentams atlikome 3D skenavimą ir atvirkštinės inžinerijos modeliavimą. Skenavimui buvo pasitelktas tiksliausias „Artec 3D“ skeneris „Space Spider“, skenuojantis iki 0,05 mm tikslumu. Nuskenuoti duomenys buvo panaudoti atkuriant precizišką STEP formato modelį.

STEP failų formatas plačiai naudojamas gamyboje. Tokio formato failus skaito daugelis CAD programų. Failus galima koreguoti, tobulinti ar panaudoti gamybai. STEP failas tinka ne tik 3D spausdinimui, bet ir plačiai naudojamas frezavime, todėl suteikia klientui visišką pasirinkimo laisvę gamint detalę.

Susikūrę STEP formato 3D modelį galėsite bet kada ir bet kokiais kiekiais pasigaminti turimas dalis ir taip išvengti netikėto stygiaus.

Matmenys (mm): 320.4 x 13.4 x 114 ir 123.7 x 62 x 10

Mažaserijinė gamyba dažnam gamintojui sukelia tikrą galvos skausmą. Alternatyvūs gamybos būdai, kaip pavyzdžiui liejimas, yra labai komplikuoti, nes nedideli kiekiai stipriai padidina gamybos kaštus. Džiaugiamės savo klientams šioje situacijoje galėdami pasiūlyti išeitį – 3D spausdinimą.

Šį kartą dalinamės vienu iš mažaserijinės gamybos pavyzdžių – 800 vnt. konstrukcinių detalių gamyba. Pagal kliento pateiktus 3D modelius buvo atliktas 3D spausdinimas. 3D spausdinimui naudojome naujausią ir pažangiausią „Zortrax M300 Plus“ 3D spausdintuvą, kuris veikia FDM technologijos principu. Spausdinimui buvo naudojamas ABS plastikas. Šis plastikas yra tvirtas ir atsparus, todėl puikiai atitiko kliento pageidavimus. Turėdami didelius gamybinius pajėgumus, 800 vienetų apimties užsakymą klientui galime suruošti trumpiau nei per 5 d.d.

3D spausdinimas – tai puiki alternatyva gaminant mažaserijinius gaminius. Šis gamybos būdas puikiai apjungia patrauklią gamybos kainą, greitį ir aukščiausią kokybę.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: ABS

Dydis (mm): 56 x 6,9 x 21,7; 21,19 x 7 x 12,19 mm