Galerija

Šių metų pavasarį įvyko kasmetinis aukšto lygio įmonių verslo renginys „Verslo gurmanai 2019“. Šiemet turėjome galimybę prisidėti prie gurmanų apdovanojimų kūrybos – kurie, žinoma, yra ir neatsiejama renginio dalis. Smagu, kai gurmaniškiems apdovanojimams pasirenkamos  ir gurmaniškos technologijos, tokios kaip 3D modeliavimas bei 3D spausdinimas.

Pagal organizatorių pageidavimą buvo sukurtas samčio-apdovanojimo kompiuterinis dizainas. Mūsų aukšto meninio lygio modeliuotojai sukūrė reikalingo dydžio stilizuotą samtį su užrašytomis nominacijomis. Sumodeliuoti samčiai buvo atspausdinti pasitelkiant SLS technologijos 3D spausdinimą. Ši 3D spausdinimo technologija leidžia pasiekti labai išraiškingą objekto paviršių, detalumą, suteikia ypač baltą spalvą, atrodo estetiškai ir prabangiai. Dėl šios priežasties apdovanojimai atrodė nepriekaištingai.

Iš viso buvo pagaminti 10 samčių, kurie renginio metu buvo įteikti labiausiai pasižymėjusiems renginio dalyviams. 3D technologijos leido labai greitai ir kokybiškai realizuoti prizų gamybą bei suteikti jiems išskirtinį bei unikalų dizainą.

3D spausdinimo technologija: SLS (angl. Selective Laser Sintering)

3D spausdinimo medžiaga: PA2200

 Objekto dydis (mm): 72 x 182 x 245

Turbūt daugelis žmonių sutiktų, kad šiais laikais nuskentuoti arba atspausdinti 3D technologijomis galima viską. Ir kaip džiugu, kai dėl šios priežastis mūsų klientai neriboja savo fantazijos ir kreipiasi į mus su pačiomis netikėčiausiomis idėjomis! Viena jų – neseniai baigta realizuoti – tai tiksli seniausio Lietuvos ąžuolo kamieno kopija.

Kliento užsakymu atlikome Stelmužės ąžuolo kamieno 3D skenavimą. Skenavimui buvo panaudotas ypač spartus ir tikslus „Artec Eva“ 3D skeneris, gebantis fiksuoti didelių gabaritų objektus.

Skenavimo sąlygos buvo pakankamai sudėtingos, nes procesas vyko natūralioje aplinkoje, šviečiant saulei. Šiam faktoriui pašalinti buvo naudojami dirbtiniai šešėliai, sukurti naudojant audeklą. Kadangi skenerio tikslumas yra iki 0,1 mm, nepaisant nepalankių lauko sąlygų buvo gautas ypač tikslus 50 cm aukščio Stelmužės ąžuolo kamieno dalies modelis.

Kompiuterinis 3D modelis buvo perduotas skulptoriui, kuris pagal turimus duomenis sukūrė originalaus dydžio gipsinį modelį, pagal kurį buvo išlieta tiksli kamieno forma. Betoninei kopijai sukurti prireikė net 1,8 tonos betono. Ant kamieno viršaus buvo pritvirtinta aplinkos sąlygoms atspari fanera, ant kurios atspausdintos kamieno pjūvio rievės, kurių Stelmužės ąžuole yra apie 240. Skaičiuojama, kad šiam medžiui yra jau apie pusantro tūkstančio metų!

Betoninė konstrukcija sumontuota Ilzenbergo dvaro parke. Ant kamieno įsmeigtos auksinės lentelės žymi svarbiausias šalies istorijos bei dvaro gyvavimo datas.

Džiaugiamės būdami tokio didelio projekto komandos dalimi. 3D skenavimas leido idėjos sumanytojams greitai ir ypač tiksliai sukurti šio unikalaus objekto kompiuterinį modelį bei pritaikyti jį betoninės kopijos kūrime.

Objekto dydis (mm): 3267 x 3291 x 485.

Padėti pamatyti pasaulį! Žinoma, niekas nepakeis tikrojo regėjimo galios, bet kaip džiugu nors dalele prisidėti ir suteikti galimybę akliesiems pamatyti bent mažą gabalėlį pasaulio. Tiesa, ne akimis, bet pojūčiais. Būtent tokia buvo pagrindinė Palangoje esančio Birutės parko 3D maketo neregiams gamybos prasmė.

Šiam projektui buvo ruoštas specialus 3D maketas. Kiekvienas Birutės parko elementas buvo atkartotas atitinkamais elementais – išskirtos medžių, pievelių, takų, vandens, smėlio, lankytinų objektų zonos. Kiekviena zona turi specialų reljefą, kuris neregiams padeda atpažinti ir atskirti šiuos objektus. Lankytini objektai pažymėti skaitmenimis ir Brailio raštu paženklintais numeriais. Žemėlapio apačioje pagal atitinkamus skaičius pateikiami kiekvieno objekto aprašymai.

Maketui pagaminti pasitelktas 3D spausdinimas. Gamyba atlikta FDM technologijos pagalba, panaudojant didelio formato 600 x 600 x 600 mm 3D spausdintuvus. Kadangi šis žemėlapis stovi po atviru dangumi prie įėjimo į parką, specialiai jam parinkome plastikus, kurie galėtų stovėti lauko sąlygomis. Visi elementai buvo suklijuoti į vieną visumą ir įtvirtinti į metalinį karkasą.

Šiai dienai dalinamės nuotraukomis praėjus jau metams nuo maketo atidengimo. Galite įsitikinti, kad nei sniegas, nei lietus, vėjas ar saulė žalos gaminiui nepadarė. Džiaugiamės, kad 3D spausdinimas ne tik padeda įgyvendinti tokias šaunias iniciatyvas, bet ir leidžia greitai bei kokybiškai realizuoti unikalius Jūsų sumanymus.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 790 x 790 x 50 mm

Šį kartą į mūsų kompaniją kreipėsi bičių produktų gaminių kūrėja, bitininkė Teta Bitė iš bityno „Pašnekesiai su bitėmis“. Ji atvyko nešina dailia 30 cm aukščio vienuolio skulptūrėle, kurią specialiai atsigabeno iš užsienio. Linksmojo vienuolio skulptūra kūrėjai taip patiko, kad ji nusprendė pagaminti sumažintas vienuolio formos žvakes. Tokiu atveju sumažintą skulptūrą reikėtų nusilipdyti pačiam arba.. pasitelkti 3D technologijas!

Pažangiausių 3D technologijų pagalba žvakės pozityvo gamyba tapo ypač greita ir tiksli procedūra. Linksmojo vienuolio originaliai ~ 30 cm aukščio skulptūrai nuskenuoti buvo pasitelktas profesionalus „Artec Space Spider“ 3D skeneris, gebantis fiksuoti realius aplinkos objektus net iki 0,05 mm tikslumu. Gautas 3D modelis proporcingai buvo sumažintas iki 12 cm aukščio pagal poreikį, kad gražiai tilptų į dėžutę.

Žvakės pozityvo 3D spausdinimas buvo atliktas aukščiausio tikslumo „Form 2“ 3D spausdintuvu, veikiančiu stereolitografijos principu. Ši 3D technologija leidžia gauti ypač tikslų ir lygų paviršių, kuris puikiai tinka tolimesnei silikoninių formų gamybai.

Atspausdinta vienuolio figūra buvo panaudota silikoninės formos gamybai. Šioje formoje iš vaško buvo išlieta serija vienuolio žvakių, kurios puošia Tetos Bitės klientų namus. Džiaugiamės, jog 3D technologijos atranda savo pritaikymą pačiose įvairiausiose srityse, taip palengvindamos originalių idėjų įgyvendinimą bei sutaupydamos kiekvieno iš mūsų brangų laiką.

3D spausdinimo technologija: SLA (angl. Stereolitography)

3D spausdinimo medžiaga: Skysta derva (angl. resin)

Dydis (mm): 61 x 63 x 120 mm