Galerija

Automobilių pramonė – viena iš pirmųjų sričių, kuri žaibiškai perprato 3D spausdinimo technologijų teikiamą naudą. Mūsų specialistai labai dažnai sulaukia šios srities atstovų užsakymų su prašymu pagaminti vieną ar kitą detalę. Dažnai tai būna ne tik 3D prototipai, bet ir galutiniai produktai.

Šį kartą į mus automobilių pramonės atstovai su prašymu atspausdinti automobilio ortakius. Tam buvo pateikti 3D modeliai. 3D spausdinimas buvo atliktas pažangiu „Mass Portal“ 3D spausdintuvu, veikiančiu FDM technologijos principu. Šis 3D spausdintuvas užtikrina ypač greitą ir kokybišką darbą. Spausdinimui parinktas PETG plastikas, kuris puikiai tinka numatytoms spausdinamos detalės funkcijoms. PETG plastikas yra tvirtas, atsparus, tačiau turi šiek tiek elastingumo, kuris užtikrina detalės patvarumą automobilyje.

Automobilio detalių 3D spausdinimas – tai greitas ir patikimas būdas ne tik prototipų, bet ir galutinių gaminių gamyboje.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 80.3 x 50.3 x 119.5

3D skenavimas – sritis, plačiai pritaikoma ne tik įprastinės mechanikos ar meno srityse, bet ir vakuuminių tualetų įrangos gamyboje! Šį kartą sulaukėme užsakymo iš tarptautinės kompanijos „Jets Rail“, užsiimančios unikalios technologijos vakuuminių sistemų kūrimu ir pardavimais. Jų pageidavimu buvo atliktas pisuaro 3D skenavimas bei konvertacija į STEP formato modelį.

3D skenavimas buvo atliktas ypač tiksliais Artec 3D skeneriais – Eva bei Space Spider. Šių dviejų 3D skenerių kombinavimas leidžia pasiekti aukščiausią darbų spartą, bei tiksliausią rezultatą. Stambesnių objektų skenavimui pritaikytas Artec Eva 3D skeneris greitai užfiksuoja bendrą kūno geometriją, bendras formas. Šio skenerio taško tikslumas siekia 0,1 mm. Space Spider 3D skeneris buvo panaudotas nuskenuoti tvirtinimo taškams bei aukščiausio detalumo reikalaujančioms vietoms. Šis skeneris užtikrina iki 0,05 mm taško tikslumą. Tokiu būdu greitai ir kokybiškai skaitmenizuotas pilnas pisuaro 3D modelis.

Nuskenuotas 3D modelis buvo konvertuotas iš STL į STEP formatą, kad klientas galėtų naudoti šį modelį CAD programose bei atlikti gaminio tobulinimo ir vystymo darbus. Džiaugiamės, kad vis daugiau užklausų sulaukiame ir iš užsienio kompanijų, kurios patiki svarbius savo darbus mums!

Objekto dydis (mm): 345.05 x 285.65 x  311.80

Visuomet džiaugiamės turėdami galimybę prisidėti prie kiekvieno inovatyvaus projekto. Šį kartą vienas iš tokių yra Kėdainių muziejaus interaktyvus maketas „Kėdainių aukso amžius XVII a. miesto gyventojų pasakojimuose“. Bendradarbiaudami kartu su pažangia skaitmeninės komunikacijos srityje dirbančia kompanija “Multimediamark” įgyvendinome šią analogų Lietuvoje neturinčią ekspoziciją, pristatančią Kėdainių aukso amžiaus laikotarpį.

Būtent apie šį išskirtinį ir Kėdainių miestui itin reikšmingą istorinį laikotarpį ir pasakoja naujasis maketas. Nesuklystame sakydami “pasakoja”. Ekspozicijos pagrindiai veikėjai – 3D spausdintuvu atspausdinti septyni to meto Kėdainių miesto gyventojai, pastatyti į atitinkamus maketo taškus pasakoja įvairiausius pasakojimus. Taip sugalvota itin originaliai atpasakoti ypač turtingą Kėdainių krašto istoriją. Šiame interaktyviame makete galima išvysti Kėdainių senamiestį su XVII amžiuje stovėjusiais objektais, besidriekusiais gatvių labirintais, tipišku apstatymu, gamtiniu reljefu.

Šio projekto įgyvendinimui buvo pasitelkti pažangiausi ir tiksliausi mūsų 3D spausdintuvai – „Form 2“ ir „Zortrax M200“. Veikėjų figūrėlės buvo atspausdintos pasinaudojant SLA technologija, nes ji ypač detaliai geba atkurti net smulkiausias objekto vietas. Statinių ir prieplaukos bei laivo spausdinimui buvo panaudotas FDM technologijos spausdintuvas bei HIPS plastikas. Šis plastikas puikiai tinka architektūrinių maketų spausdinimui, nes nepraranda savo tikslumo dėl temperatūrinių veiksnių bei išlaiko ypač baltą spalvą spausdinimo metu, todėl yra patogu ruošti modelius dažymui.

Atspausdinti gaminiai buvo nudažyti bei surinkti į vientisą ekspoziciją. Labai džiaugiamės prisidėdami prie šio projekto bei galėdami bendradarbiauti su Multimediamark įmonės profesionalais. Kartu sukurtas inovatyvus maketas džiugina Kėdainių krašto muziejaus lankytojus. Šis projektas dar kartą patvirtina, jog ekspozicijų, meninių instaliacijų ar skulptūrėlių 3D spausdinimas yra puikus būdas greitai, tiksliai, bei mažiausiais kaštais įgyvendinti inovatyvius projektus.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling) ir SLA (angl. stereolitography).

3D spausdinimo medžiaga: HIPS plastikas, skysta derva.

Nors ir įprasta, bet automobiliui svarbi detalė gali pasirodyti ne tokia ir paprasta, kai kalba pasisuka apie tikslų jos geometrijos išmatavimą. Lygiai taip pat nutiko ir šį kartą – kliento užsakymu buvo atliktas automobilio rato laikiklio, prie kurio tvirtinasi rato stebulė 3D skenavimas.

3D skenavimui pasitelktas tiksliausias mūsų 3D skeneris „Artec Space Spider“. Šio 3D skenerio pagalba automobilio pakabos detalė buvo nuskenuota net 0,05 mm tikslumu. Tikslumas – svarbiausia šios užklausos dalis, nes užsakovui reikalingas ypatingo tikslumo 3D modelis su labai tiksliomis fiksavimo taškų vietomis. Turint tikslų kompiuterinį modelį, galima atlikti įvairias kompiuterines manipuliacijas, atlikti atvirkštinės inžinerijos procesus (angl. reverse engineering), atlikti projekto tobulinimus bei projektuoti reikalingus automobilio konstrukcinius mazgus.

Automobilio detalių 3D skenavimas užtikrina ne tik ypač tikslų, bet ir greitą rezultatą.  3D skenavimo paslauga atlikta per 1 d.d.

Dydis (mm): 245.25 x 275.85 x 176.45