Meninės instaliacijos objektų skenavimas ir spausdinimas

Į mūsų įmonę kreipėsi meninių instaliacijų rengėjai su užklausa nuskenuoti ir atspausdinti ragą, plastikinį bakelį ir kelmą. Šie objektai buvo panaudoti kaip meno kūriniai.

Šių objektų skenavimui buvo pasitelkti du ypač tikslūs ir pažangūs 3D skeneriai. Didesnių objektų gabaritai buvo skenuojami "Artec Eva" 3D skeneriu, o smulkios ir ypač detalios vietos nuskenuotos "Artec Space Spider", kurio tikslumas siekia net iki 0,05 mm. Dėl parinktos įrangos kombinacijos nuskenuoti modeliai yra ypač tikslūs ir preciziški.

Pagal menininkų prašymą nuskenuoti modeliai buvo atspausdinti. Spausdinimui pasitelkti du mūsų 3D spausdintuvai. Ragas buvo spausdinamas dalimis pažangiausiu desktop 3D spausdintuvu "Zortrax", panaudojant baltą ABS plastiką. Kelmas  ir bakelis buvo atspausdinti vientisi mūsų naujausiuoju „3D creative“ didelio formato FDM 3D spausdintuvu, gebančiu spausdinti objektus iki 600 x 600 x 600 mm dydžio. Spausdinimas atliktas PLA plastiku.

Toks gamybos būdas labai palengvino užsakovo darbą, nes sumodeliuoti tokius tikslius ir tikroviškus objektus būtų buvę ypač sudėtinga. Spausdinimas leido greitai ir kokybiškai realizuoti idėją ir sukurti išskirtinę menininę instaliaciją.

Ekspoziciją galima pamatyti Vilniaus dailės akademijos kieme.

3D spaudos medžiaga: ABS, PLA plastikas;

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): didžiausias 750 x 590 x 336

No Comments Yet.

Leave a comment