Vytauto Didžiojo biustas, esantis Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, buvo nuskenuotas ir pagamintas mažesnysis variantas.

Biustas skenuotas naudojantis Artec Eva ir Artec Space Spider 3D skenerių kombinacija, kadangi objekto gabaritai yra nemaži, tačiau turi smulkių elementų, pvz. : veidas, relikvijos ir kiti elementai. Pažangių rankinių 3D skenerių privalumas – galimybė skenuoti objektus neribojant vietos ir elektros maitinimo, nes yra galimybė naudoti atskiras nešiojamas baterijas, kurios skirtos dirbti iki 4 valandų, ir pilnai pakanka nuskenuoti tokio dydžio objektus.

Nuskenuotas biusto sumažintas variantas buvo atspausdintas, tam pasitelktas Mass Portal XD20 3D spausdintuvas, kuris išgauna itin lygų paviršių, dėl ko apdirbimo procesas yra itin paprastas. Atspausdintas biustas apdirbtas ir padengtas specifinėmis medžiagomis bronzinei imitacijai išgauti.

Skulptūrų 3D skenavimas, skulptūrų 3D spausdinimas ir apdirbimas suteikia galimybę atkurti itin kokybiškas ir įsimintinas dovanas per itin trumpą laiką ir žemais kaštais lyginant su tradiciniais gamybos būdais.

Replika panaudota kaip atminimo ir padėkos dovana.

3D spaudos medžiaga: PETG plastikas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Objekto dydis (mm): 145 x 110 x 220