3D spauda puikus sprendimas ne tik vienetinių gaminių, bet ir mažų serijų gamyboje. Tai patvirtina augantis įvairių sričių įmonių poreikis atspausdinti ne po vieną, o po 50, 100 ar net iki 500 vnt gaminių.

Visuomet sakome savo klientams, jog 3D spauda niekuomet nesilygiuos su masine gamyba, tačiau mažose serijose stipriai išlaikome savo pranašumą. Mažų apimčių  gamyba liejimo būdu yra tikra prabanga. Formos pagaminimas ir kiti technologiniai niuansai stipriai iškelia kainą, turint omenyje, kad reikalingas gaminių kiekis yra mažas. Dažniausiai dėl šios priežasties ieškoma pigesnių alternatyvų ir viena jų yra 3D spauda.

Šiame straipsnyje pateikiame vieną iš mažaserijinės gamybos užsakymų. Buvo atliktas 7 vnt sparnuočių prototipų 3D spausdinimas. Užsakovas šiuos gaminius naudoja produkto vertinimui, testavimui ir tobulinimui. Spausdinimas atliktas SLS technologijos pramoniniu 3D spausdintuvu. Gaminiai atspausdinti iš vieno stipriausių turimų plastikų – poliamido (PA2200).

Toks gamybos būdas ne tik sutaupo kliento kaštus, bet ir stipriai paspartina mažų serijų objektų gamybą. 3D spauda leidžia išvengti brangių liejimo formų gamybos ir taip pasiekti aukščiausią darbų spartą.

3D spaudos medžiaga: PA2200

3D spausdinimo technologija: SLS (angl. selective laser sintering)

Gaminio dydis (mm):  71 x 71 x 28