Šių metų Žagarės Vyšnių festivalis buvo išskirtinis. Jo metu už bilietus surinktos lėšos bus skiriamos kilniam tikslui – Barboros Umiastauskaitės (Žagarietės) bronzinės skulptūros išliejimui. Skulptūra bus gaminama pagal šviesaus atminimo skulptoriaus Romualdo Kvinto modelį, kuris jau buvo sukurtas prieš kelerius metus. Kvinto pradėtus darbus tęsia jo kolega Mindaugas Šnipas ir architektas Tauras Budzys.

Tuo tikslu gavome užklausą nuskenuoti ir atspausdinti originalų skulptūros maketą. Skenavimui pasitelkėme tiksliausią – net iki 0,05 mm taško tikslumu skenuojantį 3D skenerį „Artec Space Spider“. Šio įrenginio pagalba užfiksavome net ir smulkiausius originalios skulptūrėlės fragmentus.

Skenuotas 3D modelis buvo panaudotas replikos 3D spausdinimui. Siekiant išlaikyti aukščiausią tikslumą, buvo panaudotas SLA technologijos 3D spausdintuvas „Formlabs“. Spausdinimas atliktas iš skystos dervos.

Atspausdinta skulptūrėlė buvo apdirbta specialia technologija, kad atitiktų visus užsakovo poreikius ir reikalavimus. Skulptūros maketas buvo panaudotas ekspoziciniais tikslais Žagarės Vyšnių festivalio metu. 3D technologijos leido labai greitai ir ypač tiksliai sukurti skulptūros kopiją, o nuskenuotas kompiuterinis failas galės būt panaudotas bet kada ateityje.

3D spausdinimo technologija: SLA (angl. Stereolitography)

3D spausdinimo medžiaga: skysta derva

Dydis (mm): 175 x 145 x 390 mm