Juvelyrika – dar viena plati sritis, kurioje inovacijomis besidomintys juvelyrai žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis. Ne išimtis iš šis menininkės Laurynos Kiškytės projektas – į juvelyrikos darbą perkelti savo pačios pėdas. Tam, kad išpildyti šį užmojį, Laurynai reikėjo ypač tikslaus kojų 3D skenavimo ir spausdinimo. Šiuo klausimu vedina Lauryna kreipėsi į 3D creative.

Pėdų 3D skenavimui pasirinkome ypač tikslius ir sparčius „Artec“ 3D skenerius. Įrenginys „Artec Eva“ leido užtikrinti darbą 0,1 mm tikslumu. Nuskenuotos kojos buvo sumažintos iki 10 cm aukščio ir atspausdintos „Zortrax M200“ 3D spausdintuvu. Spausdinimui pasirinkome Z-HIPS baltą plastiką, kuris yra tinkamas maketų, prototipų, meno gaminių spausdinimui, nes spausdinimo metu gaunamas labai lygus ir estetiškas paviršius.

Atspausdintas pėdas Lauryna panaudojo gamint gipsines liejimo formas, kuriose vėliau liejo porcelianą. Porcelianinius liejinius kūrėja panaudojo papuošalų gamyboje. Pora šių kūrinių netgi spėjo pabūvoti Japonijoje, tarptautiniame juvelyrikos konkurse! Džiaugiamės Laurynos pasiekimais, linkime niekad nepristigti kūrybiškumo, o mūsų komanda visuomet pasiruošusi padėti įgyvendinti visus kūrybinius užmojus.

© Autorinės teisės priklauso Laurynai Kiškytei. Pagrindinės nuotraukos autorius Yoshida Yujin.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: Z-HIPS

Dydis (mm): 65 x 37 x 100 mm