Ne paslaptis, kad šiais laikais gaminant nestandarines dovanas ar iškilmingus apdovanojimus vis dažniau yra pasitelkiamas ir 3D spausdinimas. O mes džiaugiamės galėdami ne tik kurti unikalias skulptūrėles ar originalų kopijas, bet ir galėdami pasiūlyti savo klientams išskirtinę plastikinių skulptūrų dažymo technologiją.

Šį kartą užsakymą pateikė Indijos atstovai per Lietuvos užsienio reikalų ministeriją, pageidaudami pasigaminti M. Gandžio ir H. Kalenbacho skulptūros kopijas, kurias galėtų naudoti kaip ypatingas dovanas ypatingiems žmonėms.

Skulptūros miniatiūros originalas yra išlietas iš bronzos bei pritvirtintas prie granitinio pagrindo. Mūsų komanda atliko miniatiūros 3D skenavimą, pasitelkdami aukščiausio tikslumo Artec Space Spider 3D skenerį, fiksuojantį aplinkos objektus 0,05 mm tikslumu.

Nuskenuotas 3D modelis buvo atspausdintas naujausiu ir didžiausiu kompanijos „Zortrax“ 3D spausdintuvu „Zortrax M300 Plus“. Spausdinimui panaudotas ABS plastikas, kuris ne tik yra tvirtas, bet ir lengvai apdirbamas tolimesniuose pospausdiminiuose procesuose.

Atspausdinta skulptūra buvo kruopščiai paruošta ir nudažyta, parenkant pageidaujamą bronzinį atspalvį bei pritaikant sendinimo efektą. Taip apdirbta skulptūra yra tiksli originalo kopija.

Toks skulptūrų gamybos būdas sumažina ne tik gamybos kaštus, bet ir leidžia per trumpą laiką pagaminti keletą kopijų. Iš viso buvo pagamintos 5 skulptūros, darbai užtruko iki 1 mėn.

Dydis (mm): 250 x 140x 300