Gamtos apsauga ir ekologija – tai viena iš opių ir labai svarbių šių laikų temų. Į aplinkos taršos mažinimą dedami dideli mokslininkų ir kūrėjų resursai. 3D spausdinimas taip pat yra glaudžiai susijęs su šia tema. Kaip žinia, 3D spausdinime naudojami dideli kiekiai įvairių rūšių plastikų, kurie lygiai taip pat, kaip ir visi, aplinkoje irsta šimtmečius.

Nepaisant to, kad pridėtinės gamybos technologijos laikomos pačiu efektyviausiu gamybos būdu dėl pačio mažiausio atliekų kiekio, mes vis vien negalime nereaguoti į pasaulyje vykstančius klimato kaitos reiškinius. Tai paskatino sukurti naują, ekologišką produktą.

Šiandien jau džiaugiamės galėdami pasidalinti darbo rezultatu. Bendradarbiaudami su Vilniaus universiteto bei Kauno technologijos universiteto mokslininkais sukūrėme bio-dervą. Ji skirta 3D spausdintuvams, veikiantiems optinio 3D spausdinimo (O3DP) principu.

Šiai dervai pagaminti buvo panaudotos sojų pupelės. Derva yra draugiška aplinkai ir gali būti perdirbama. Skirtingai nei kitose O3DP spausdintuvų dervose, sojų dervoje nėra naftos produktų. Atlikus tyrimus buvo patvirtinta, jog produktas atitinka visus technologinius, funkcinius bei ilgaamžiškumo reikalavimus. Tikimės, kad greitu metu bus pereita prie plataus bio-dervos panaudojimo.

Daugiau apie šį projektą skaitykite:

Soybean-Based Resins to Replace of Petrochemicals for Optical 3D Printing