Automobilis – vieniems tai tik transporto priemonė, bet kitiems ji gali būti gyvenimo būdas, asmenybės atspindys ar savita saviraiškos priemonė. Taip save galėtų apibūdinti kone kiekvienas automobilių entuziastas. Noras išsiskirti iš pilkos automobilių masės neretai atveda prie poreikio patobulinti ne tik automobilio darbą, bet ir išorinę išvaizdą.

Šį kartą į mus kreipėsi kompanija „Diveriks performance“ su tikslu nuskenuoti BMW automobilių  kėbulo bei apdailos detales. Užklausos realizacijai buvo pasitelktas aukščiausios spartos bei tikslumo Artec Leo 3D skeneris. Dirbant šiuo įrenginiu skenuojama 0,1 mm tikslumu, o duomenų surinkimo procesas tesiekia 10-15 min.

Skenavimo metu surinkti duomenys buvo apdoroti programine įranga, sujungti bei išvalyti nuo pasitaikiusio triukšmo. Klientui atiduodamas tvarkingas STL formato failas, kurį galima pritaikyti įvairiausiems tikslams.

„Diveriks performance“ nuskenuotus 3D modelius panaudojo kurdami nestandartinius automobilių apdailos rinkinius. Turėdami skaitmenines BMW E39 bei E46 automobilių versijas, kūrėjai kompiuterinėmis modeliavimo programomis sukūrė individualias apdailas bei paruošė failus formos gamybai. Galutiniai gaminiai yra gaminami iš stiklo pluošto.

3D skenavimo privalumas šiame gamybos procese yra neabejotinas – erdvinių, sudėtingos geometrijos objektų paviršiaus skaitmenizavimas leidžia sutaupyti daug laiko, išvengti gamybos klaidų bei optimizuoti kūrėjų darbą. Džiaugiamės klientais, kurie vertina savo darbą ir žengia koja kojon su pažangiausiomis technologijomis!

Objekto dydis (mm): 4724 x 1790 x 1061