Baldų pramonė – sparčiai į 3D technologijas įsiliejanti sritis. Vis dažniau sulaukiame baldų gamintojų poreikio nuskenuoti baldus, atskiras jų dalis, raižinius, dekoro elementus. Džiugu, kad paskutiniu metu vis daugiau sulaukiame ir mažaserijinio 3D spausdinimo užklausų.

3D spauda niekuomet nesilygiuos su masine gamyba liejimo technologijomis, tačiau kuomet klientas gamina mažaserijinius, išskirtinius baldus, kuriems reikia specifinių detalių, 3D spausdinimas yra greita ir ekonomiška išeitis.

Šį kartą pagal užsakovo pageidavimą buvo sumodeliuoti ir atspausdinti rėmeliai, įsistatantys į baldo plokštę. Šis rėmelis atlieka tarpinės vaidmenį sujungiant dvi dalis. Kadangi rėmeliai yra 633 mm ilgio, jiem spausdinti pasirinkome didelio formato „Modix“ 3D spausdintuvus, veikiančius FDM technologijos principu. Spausdinimui pasirinktas PETG plastikas, pasižymintis puikiomis techninėmis savybėmis. Iš viso bus pagaminta 1000 vnt. rėmelių.

Toks gamybos būdas klientui leido sutaupyti bei paspartinti baldo gamybos procesą. Toks kiekis gamybai liejimo būdu nėra optimalus ir išbrangina kainą. 3D spauda leido pasiūlyti optimalų bei kliento lūkesčius atitinkantį sprendimą.

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. Fused Deposition Modeling)

3D spausdinimo medžiaga: PETG

Dydis (mm): 633 x 83,7 x 21 mm