Automobilis – sudėtinga, nuosekli sistema, kurios kiekvienas elementas yra labai svarbus ir atsakingas už kitų elementų, mazgų bei mechanizmų veiklą. Tikslumas tokioje sistemoje – svarbiausias dalykas. Ypač kai kalbame apie sportinius automobilius.

Dažniausiai problemos kyla tuomet, kai reikia tiksliai išmatuoti sudėtingų dalių geometriją. Rankinis matavimas užima labai daug laiko, atsiranda galimybė padaryti klaidų, netikslūs matavimai vėliau atneša ir dideles finansines išlaidas, kuomet procesą reikia kartoti ir ieškoti kurioje vietoje buvo suklysta. Tačiau visa tai gali išspręsti 3D skenavimas.

Į mus kreipėsi automobilių sportu užsiimanti kompanija su poreikiu nuskenuoti automobilio variklį. Variklio geometrija yra ypač kompleksiška ir rankiniai matavimai šioje vietoje yra sudėtingi. Dėl šios priežasties buvo pasitelktas 3D skenavimas. Skenavimą atlikome Artec Leo 3D skeneriu, gebančiu skenuoti net iki 0,1 mm tikslumu. 3D skenavimo procesas truko vos keliolika minučių.

Nuskenuoti duomenys buvo panaudoti kuriant individualizuotą, prie variklio jungiamą adapterį ir kitas dalis. 3D skenavimas ypač paspartino procesą ir sumažino galimų klaidų tikimybę. Toks matavimų būdas yra ypač greitas ir patikimas.

Nuskenuoto objekto dydis (mm): 567.30 x 672.22 x 620.25