3D skenavimas tapo tikru išsigelbėjimu šiuolaikinėje inžinerijoje. Su tuo sutiks tikrai ne vienas mūsų klientas, o ypač – automobilių pramonės atstovai. Sparčiai augantys užsakymai – automobilių bei jų dalių 3D skenavimas bei antvirkštinės inžinerijos (angl. reverse engineering) projektai.

Šį kartą pateikiame mikroautobuso bagažinės vidaus 3D skenavimo projektą.  Projekto užsakovas – įmonė užsiimanti automobilių bei mikroautobusų vidaus įrengimu bei pritaikymu pagal numatytą paskirtį. Visos vidaus detalės mikroautobusui anksčiau buvo kuriamos rankomis. Tai stipriai lėtino darbo laiką, nes tiksliai išmatuoti mikroautobuso vidaus geometriją yra sunku – jame gausu kreivų, lenktų paviršių, kurių matmenys yra labai svarbūs, bet sudėtingai išmatuojami. Būtent šioje vietoje 3D skenavimas yra būtinas norint pasiekti aukščiausią darbų spartą. Turint nuskenuotą mikroautobusą tikslius matavimus galima atlikti tiesiai kompiuterio ekrane vos per kelias sekundes.

3D skenavimo darbus atlikome didelių objektų skenavimui pritaikytu Artec Eva 3D skeneriu. Šio skenerio taško tikslumas yra net 0,1 mm. Skenavimo proceso pabaigoje gaunamas kompiuterinis objekto 3D modelis STL formatu. Turėdamas tokį failą klientas gali atlikti matavimus, medžiagą archyvuoti ar panaudoti tolimesniems procesams.

3D skenuotas failas praverčia ir norint kompiuteriu primodeliuoti prie mikroautobuso naujas detales. Tam iš pradžių pasitelkiama atvirkštinė inžinerija. Atvirkštinės inžinerijos tikslas turimą nuskenuotą STL failą atkurti į redaguotiną STEP formatą. Tokio formato failus galima taisyti, prie jų galima jungti naujas detales, modifikuoti ir kurti reikalingus paviršius. Tai ypač naudinga dirbant su projektais, kurie nuolatos yra tobulinami bei koreguojami.

Turint savo gaminių 3D modelių biblioteką žymiai lengviau ir greičiau atlikti tikslumo reikalaujančius projektus, surasti reikalingas detales, atlikti matavimus, patikrinimus bei kitus darbus.

Vis daugiau pramonės atstovų renkasi 3D skenavimo paslaugas taip siekdami eiti koja kojon su inovacijomis, užtikrindami aukščiausią darbų spartą, didžiausią tikslumą bei darbo našumą.

Nuskenuoto objekto dydis (mm): 1800 x 1500 x 1700