Galerija

Moduliniai namų maketai

Švedijos įmonės, užsiimančios greitai įrengiamais namais, užsakymu buvo atliktas 14 skirtingų dizainų namų maketų gamyba. Pagamintų maketų tikslas yra aiškiai ir tiksliai parodyti savo klientams namų dizainą ir interjero išsidėstymą bei pagreitinti apsisprendimą renkantis.

Visi 14 namų maketai sumodeliuoti pagal pateiktus brėžinius ir vizualizacinę informaciją įvertinant 3D spausdinimo galimybes, kur smulkūs elementai pašalinti, o baldai supaprastinti.

Maketų elementų spausdinimui pasitelkti tikslūs Zortrax M200 3D spausdintuvai ir HIPS plastikas dėl jo sukuriamos paviršiaus kokybės ir galimybės apdirbti. Kiekvieną namą sudaro 20-30 skirtingų fragmentų ir elementų, kadangi maketo dydis yra didesnis nei M200 3D spausdintuvo darbadėžės galimybės.

Atspausdinti modeliai toliau buvo apdirbami įvairiomis priemonėmis ir nudažyti reikiamomis spalvomis pagal kliento pageidavimus.

Nuo suderinimo iki atidavimo termino praėjo 2 mėnesiai, kas parodo, jog 3D modeliavimo ir 3D spausdinimo galimybės yra greitos ir patogios pagaminti įvairius architektūrinius maketus, kurie būtų moduliniai ir patvarūs.

3D spaudos medžiaga: HIPS plastikas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 240 x 160 x 150

 

 

Langų profilių palaikančioji

Langų gamyba užsiimančios įmonės užsakymu buvo atspausdinta palaikančioji detalė, skirta prilaikyti langų profilius gamybos metu.

Ši detalė tiesiogiai naudojama gamyboje. Ji prilaiko gamybos linijoje transportuojamus profilius, kad jie būtų transportuojami tiksliai ir tiesiai. Dėl šių priežasčių detalė turėjo būti ypač tvirta ir atspari, kad būtų tinkama panaudojimui staklėse. Šiuo tikslu buvo parinktas poliamido pagrindo plastikas CoPA. Šis plastikas yra ypač tvirtas ir atsparus tiek fiziniam, tiek temperatūriniam poveikiui. Spausdinimas atliktas “Mass Portal” 3D spausdintuvu.

3D spausdinimas leido klientui greitai ir nesudėtingai gauti reikalingą detalę, kuri padėjo patobulinti staklių darbą.

3D spaudos medžiaga: CoPA plastikas;

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 30 x 50 x 192

Žaidimo figūrėlės

Pagal užsakovo pateiktus 3D modelius buvo atspausdinta serija žaidimo figūrėlių.

Gamybai buvo panaudotas aukštos kokybės spausdintuvas “Mass Portal”, veikiantis FDM (angl. fused deposition modeling) technologijos principu. Spausdinimui parinkta PLA plastikas, kuri išsiskiria savo tvirtumu bei aukšta kokybe.

Toks gamybos būdas leidžia užsakovui greitai ir kokybiškai realizuoti kompiuterinius modelius ir tokiu būdu praplėsti savo žaidimo figūrėlių kolekciją.

3D spaudos medžiaga: PLA

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm):  didžiausias 100x60x53; mažiausias 32x25x7.

180ºC atlaikantis senovinio automobilio oro srauto valdymo trišakis

Pagal gautą užsakymą buvo sumodeliuotas ir atspausdintas rinkoje nebeparduodamas senovinio automobilio oro srauto valdymo trišakis, kuriam sėkmingai pritaikyta nauja medžiaga CoPA.

Pagal užsakovo pateiktus matmenis buvo sumodeliuotas specifinio skersmens oro srauto trišakis. Kadangi detalė naudojama automobilyje, buvo iškeltas reikalavimas, kad ji atlaikytų aukštą temperatūrą. Deja, bet iki šiol FDM technologijoje neturėjome tokios atsparios medžiagos. Džiaugiamės nuo šiol galėdami savo klientams pasiūlyti CoPA plastiką, kuris yra gaminamas poliamido (nailono) pagrindu, todėl yra ypač tvirtas, atsparus smūgiams ir apkrovoms bei gebantis atlaikyti net 180 laipsnių temperatūrą. Spausdinimui panaudotas aukštos kokybės “Mass Portal” 3D spausdintuvas.

Toks sprendimas klientui leido greitai ir ekonomiškai pasigaminti rinkoje nebeparduodamą detalę ir pritaikyti ją automobilio restauravimo darbuose.

3D spaudos medžiaga: CoPA plastikas;

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 110 x 60 x 85