Blog

Detalės langams

  

  

Užsakovui pateikus 3D modelius, buvo atlikta maža serijinė detalių, skirtų langams, gamyba.

Detalės atspausdintos naudojant FDM spausdinimo technologiją, pažangiu ir profesionaliu spausdintuvu „MASS PORTAL PHARAOH XD“. Atsižvelgiant į tai, kad detalės turi būti plastiškos ir kad jos bus eksploatuojamos lauke, buvo pasirinktas PETG plastikas. Šis plastikas yra ne tik plastiškas, atsparus drėgmei, saulės spinduliams, bet taip pat labai tvirtas.

Atspausdintos detalės puikiai atlieka savo funkciją, gali atlaikyti atšiaurias lauko sąlygas. Užsakovas sutaupė laiko ir išlaidų, lyginant su klasikiniais gamybos būdais.

3D spaudos medžiaga: PETG plastikas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 26,5 x 25 x 19

Senovinio automobilio oro padavimo grotelės

groteles1 groteles2 groteles4 groteles5 img IMG_1449

Pagal kliento pateiktą originalią detalę buvo sumodeliuotos ir 3D spausdintuvu atspausdintos senovinio automobilio oro padavimo grotelės.

Originalios oro padavimo grotelės buvo pagamintos iš  elastingos medžiagos. Bėgant laikui jos sutrūnijo ir suplyšo. Kadangi tokių grotelių niekas nebegamina, į mus kreipėsi automobilių restauratoriai su užklausa atkurti groteles.

Sumodeliuotos grotelės buvo atspausdintos pažangiu „Zortrax M200“ 3D spausdintuvu, veikiančiu FDM (angl. fused deposition modeling) technologija. Nors ir originalios grotelės buvo guminės, spausdinimui parinktas „Ultrat“ plastikas.

3D spausdintuvu atspausdintos grotelės pilnai pakeitė sulūžusias ir puikiai perėmė jos atliekamas funkcijas. Atspausdinus groteles iš „Ultrat“ plastiko, jos tapo dar tvirtesnės ir kokybiškesnės. Kadangi tokių grotelių rinkoje įsigyti yra beveik neįmanoma, šis gamybos būdas užsakovui sutaupė laiko ir pinigų.

3D spaudos medžiaga: Ultrat (ABS) plastikas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 252,5 x 53 x 13

Statulėlė

  

  

Klientui pateikus 3D modelį buvo atspausdinta sudėtingų formų skulptūrėlė.

Gaminys atspausdintas SLS spausdinimo technologija  (angl. selective laser sintering), kuri išsiskiria dideliu tikslumu ir spausdinamųjų gaminių detalumu. Skulptūrėlė atspausdinta iš poliamido PA. Ši medžiaga pasižymi stiprumu ir kietumu, o atspausdintos detalės lygiu paviršiumi.

SLS spausdinimo technologija leidžia atspausdinti ypač sudėtingų formų meno gaminius su smulkiomis detalėmis ir paveikslėliais. Atspausdinti gaminiai ne tik tvirti ir ilgaamžiai, bet ir pasižymintys aukšta paviršiaus kokybe.

3D spaudos medžiaga: PA plastikas

3D spausdinimo technologija: SLS (angl. selective laser sintering)

Gaminio dydžiai (mm): 58 x 64 x 80

Matavimo plokštelių skenavimas

  • Didzioji plokstele
  • Mazoji plokstele
  • 20170920_155916

Didzioji plokstele Mazoji plokstele20170920_155916

Gamintojo, užsiimančio specializuotais įrenginiais, užsakymu atliktas plokštelių 3D skenavimo ir CAD failų paruošimo darbai įrankių konfigūracijai atlikti pritaikant medicinai ar kitose srityse.

Metalinės plonos plokštelės buvo nuskenuotos pramoniniu rankiniu 3D skeneriu "Artec Space Spider", kuris pasižymi itin aukštu skenavimo tikslumu.

Gauti 3D modeliai buvo apdorojami atvirkštinės inžinerijos (angl. reverse-engineering) principu parametriniam failui gauti. Paruošti CAD failai perduoti kliento inžinieriams tolimesniems naujo įrankio gamybos darbams.

Tikslios 3D skenavimo technologijos galimybės leidžia perkelti realius objektus į kompiuterinę sistemą tolimesniems apdorojimams modernizavimo ar replikavimo tikslais.

Gaminio dydis (mm): 70 x 63.5 x 2 ; 200.2 x 105.7 x 2