Blog

Lamborghini porankių gurgučiai

     Pagal kliento pateiktas „Lamborghini“ dureles buvo atspausdinti dešininių ir kairinių durų porankių gurgučiai (tech. liejimo formos detalė tuštumai liejinyje sudaryti). Gavus užsakymą, įmonės inžinieriai nuskenavo duris 3D skeneriu „"Artec Space Spider", kuris pasižymi aukštu 0,05mm tikslumu, detalumu ir skiriamąja geba. Pagal nuskenuotą durų 3D modelį modeliuotojas suprojektavo durų porankius. Kadangi porankiai didelių matmenų, jie…
Skaityti daugiau

Mercedes-Benz E klasės automobilio lempos purkštuko dangtelio laikiklis

remelis remelis 

Pagal kliento pateiktą originalų E klasės Mercedes-Benz dešininės lempos purkštuko dangtelio laikiklį buvo atkurtas kairinės lempos purkštuko dangtelio laikiklis pasitelkiant 3D skenavimo ir modeliavimo įrankius.

Gavę užsakymą įmonės inžinieriai atliko originalios detalės 3D skenavimą, naudojant „Artec Space Spider“ 3D skenerį, kuris pasižymi didele skiriamąją geba, tikslumu ir skenuojamųjų gaminių detalumu. Nuskenavus laikiklį skeneriu, kompiuteryje buvo sukurtas „veidrodinis“ (kairinis) laikiklio 3D modelis. Detalės spausdinimui buvo naudojamas FDM (angl. fused deposition modeling) 3D spaudos technologija veikiantis 3D spausdintuvas „Zortrax M200“ ir ABS medžiaga. Taip buvo užtikrintas detalės tikslumas ir tvirtumas.

Atspausdinta detalė yra tiksli originalios detalės kopija, kuri pasižymi mažesne kaina, tvirtumu, aukšta kokybe ir puikiai atlieka savo funkciją.

3D spaudos medžiaga: ABS plastikas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminimo dydis (mm): 174  x 145 x 30

J. Vileišio bronzinė skulptūra

Vileišio skulptūra  DSC_9649 DSC_9660 Vileisio galva

Mūsų įmonė didžiuojasi prisidėjusi prie J. Vileišio konkursinės 0.48 metro aukščio statulos gamybos (darbo procesų aprašymas), kur skulptūra laimėjo komisijos simpatijas ir suteikė leidimą pagaminti 2.5 metro aukščio bronzinę skulptūrą.

Pagal K. Balčiūno pageidavimą, sumodeliuota Vileišio skulptūra buvo padidinta iki 2.5 metro aukščio ir nuo jos buvo atskirtos plaštakos bei veidas. Atskirtos detalės buvo atspausdintos itin pažangiais "Zortrax M200" spausdintuvais iš ABS plastiko. Spausdinant atskiras dalis buvo išlaikyta kevalo forma tam, kad vidus būtų užpildytas specifine medžiaga suteikti tvirtumui.

Atspausdintos dalys buvo reikalingos dėl itin tikslių bruožų atkūrimo pagal pateiktą konkursinę medžiagą. Atskiros dalys buvo prijungtos prie likusios skulptūros, kuri išdrožinėta iš polisterolio. Skulptūra buvo išlieta iš bronzos pagal "investment casting" procesą Vokietijos liejykloje.

Mūsų įmonė prisidėjo prie tikslių bruožų atkūrimo ir greitesnio darbo proceso, kas leido skulptoriui įvykdyti darbus per dvigubai trumpesnį terminą nei tradiciniu metodu. 3D spausdinimo technologijos puikiai įsilieja į seniai gyvuojamas tradicines gamybos technologijas ir suteikia galimybes pagaminti gaminius dar aukštesnės kokybės.

Daugiau informacijos: nuoroda į kauno.diena.lt

Autorinės teisės priklauso skulptoriui Kęstučiui Balčiūnui.

Elektronikos komponentų korpusas

  • el skydas sla tough
  • el dangtelis sla tough

el skydas sla tough el dangtelis sla tough

Elektros komponentų ir korpusų gamintojo užsakymu buvo atspausdinti elektros komponentų korpuso gaminiai.

Korpusų spausdinimui panaudotas labai tikslus SLA (angl. stereolytography) technologijos principu veikiantis "Form 2" 3D spausdintuvas. "Formlabs" gamintojo fotopolimeras "Tough" parinktas atsižvelgiat į kliento pageidavimą, kad plastikas būtų panašus į ABS. Ši kombinacija puikiai išpildė paviršiaus kokybės, tikslumo bei mechaninių savybių parametrus ir puikiai tiko produkto pristatymui.

SLA 3D spausdinimo galimybės suteikia klientams gauti itin aukštos kokybės gaminius per itin trumpą laiką. Gaminiai spausdinti iš fotopolimerinių medžiagų turi tokią pat aukštą paviršiaus kokybę, kaip ir išlieti gaminiai.

3D spaudos medžiaga: fotopolimeras (skysta derva, angl. resin)

3D spausdinimo technologija: SLA (angl. stereolytography)

Gaminio dydis (mm): 89 x 66 x 13; 94 x 68 x 26