Blog

J. Vileišio bronzinė skulptūra

Vileišio skulptūra  DSC_9649 DSC_9660 Vileisio galva

Mūsų įmonė didžiuojasi prisidėjusi prie J. Vileišio konkursinės 0.48 metro aukščio statulos gamybos (darbo procesų aprašymas), kur skulptūra laimėjo komisijos simpatijas ir suteikė leidimą pagaminti 2.5 metro aukščio bronzinę skulptūrą.

Pagal K. Balčiūno pageidavimą, sumodeliuota Vileišio skulptūra buvo padidinta iki 2.5 metro aukščio ir nuo jos buvo atskirtos plaštakos bei veidas. Atskirtos detalės buvo atspausdintos itin pažangiais "Zortrax M200" spausdintuvais iš ABS plastiko. Spausdinant atskiras dalis buvo išlaikyta kevalo forma tam, kad vidus būtų užpildytas specifine medžiaga suteikti tvirtumui.

Atspausdintos dalys buvo reikalingos dėl itin tikslių bruožų atkūrimo pagal pateiktą konkursinę medžiagą. Atskiros dalys buvo prijungtos prie likusios skulptūros, kuri išdrožinėta iš polisterolio. Skulptūra buvo išlieta iš bronzos pagal "investment casting" procesą Vokietijos liejykloje.

Mūsų įmonė prisidėjo prie tikslių bruožų atkūrimo ir greitesnio darbo proceso, kas leido skulptoriui įvykdyti darbus per dvigubai trumpesnį terminą nei tradiciniu metodu. 3D spausdinimo technologijos puikiai įsilieja į seniai gyvuojamas tradicines gamybos technologijas ir suteikia galimybes pagaminti gaminius dar aukštesnės kokybės.

Daugiau informacijos: nuoroda į kauno.diena.lt

Autorinės teisės priklauso skulptoriui Kęstučiui Balčiūnui.

Elektronikos komponentų korpusas

  • el skydas sla tough
  • el dangtelis sla tough

el skydas sla tough el dangtelis sla tough

Elektros komponentų ir korpusų gamintojo užsakymu buvo atspausdinti elektros komponentų korpuso gaminiai.

Korpusų spausdinimui panaudotas labai tikslus SLA (angl. stereolytography) technologijos principu veikiantis "Form 2" 3D spausdintuvas. "Formlabs" gamintojo fotopolimeras "Tough" parinktas atsižvelgiat į kliento pageidavimą, kad plastikas būtų panašus į ABS. Ši kombinacija puikiai išpildė paviršiaus kokybės, tikslumo bei mechaninių savybių parametrus ir puikiai tiko produkto pristatymui.

SLA 3D spausdinimo galimybės suteikia klientams gauti itin aukštos kokybės gaminius per itin trumpą laiką. Gaminiai spausdinti iš fotopolimerinių medžiagų turi tokią pat aukštą paviršiaus kokybę, kaip ir išlieti gaminiai.

3D spaudos medžiaga: fotopolimeras (skysta derva, angl. resin)

3D spausdinimo technologija: SLA (angl. stereolytography)

Gaminio dydis (mm): 89 x 66 x 13; 94 x 68 x 26

 

Turbinos elementų skenavimas

  • Photo 13-07-2017, 16 14 02
  • Photo 13-07-2017, 16 13 20
  • Skenuotas vamzdis ilgasis
  • Skenuotas vamzdis trumpasis

Photo 13-07-2017, 16 14 02 Photo 13-07-2017, 16 13 20Skenuotas vamzdis ilgasis Skenuotas vamzdis trumpasis

Įmonės, užsiimančios turbinų sistemų servisu, užsakymu buvo atliktas dviejų vamzdinių komponentų 3D skenavimas.

Komponentai buvo nuskenuoti pasitelkiant labai pažangiu 3D skeneriu "Artec Space Spider", kuris pasižymi aukštu 0,05mm tikslumu. Skenavimo procesas tampa sudėtingas, jeigu objektas yra ribotos geometrijos ar tekstūros, tačiau "Artec" gamintojo skeneriai su tuo puikiai susitvarko. Skeneris išgavo įvairius įdubimus, išlenkimus ir kitus elementus.

Nuskenuoti vaizdai buvo perduoti įmonei tolimesniems atvirkštinės inžinerijos tobulinimo ir gamybos darbams pagal esamus reljefus ir kontūrus. Naudojantis "Space Spider" 3D skeneriu darbai yra atliekami per itin trumpą laikant taikant labai minimalius paruošimo darbus skenavimui.

Objekto dydis (mm): 400 x 180 x 150; 200 x 120 x 135

Polipropileno (PP) 3D spausdinimas – jau dabar!

Polipropilenas (PP) – termoplastinis polimeras, naudojamas daugelyje sričių: pakavimo sprendimams, vamzdynams, laboratorijų įrangai, automobilių pramonėje. Ši plastiko rūšis yra nesunkiai perdirbama, taip pat nepavojinga žmonių sveikatai. Polipropilenas yra atsparus daugumos tirpiklių ir klijų poveikiui, tačiau gali būti klijuojamas naudojant epoksidinius arba karštus klijus, taip pat virinimo būdu. Polipropileno 3D spausdinimas yra sudėtingas procesas, nes jo metu vyksta…
Skaityti daugiau