Galerija

Stelmužės ąžuolo kamieno skenavimas

Kliento užsakymu atlikome Stelmužės ąžuolo kamieno 3D skenavimą. Skenavimui buvo naudojamas ypač spartus ir tikslus „Artec Eva“ 3D skeneris, gebantis skenuoti didelių gabaritų objektus.

Skenavimo sąlygos buvo pakankamai sudėtingos, nes procesas vyko natūralioje aplinkoje, šviečiant saulei. Šiam faktoriui pašalinti buvo naudojami dirbtiniai šešėliai, sukurti naudojant audeklą. Nepaisant šių sąlygų buvo gautas ypač tikslus 50 cm aukščio Stelmužės ąžuolo kamieno dalies modelis. Šį modelį klientas vėliau naudos meninėms instaliacijoms kurti. Taip pat, tokie darbai gali puikiai pasitarnauti archyvavimo, įamžinimo ar matavimo tikslais.

3D skenavimas leido klientai greitai ir ypač tiksliai sukurti šio unikalaus objekto kompiuterinį modelį bei pritaikyti jį meninių projektų kurime.

Objekto dydis (mm): 3267 x 3291 x 485.

Pramoninio maišytuvo maketas

Suomijos įmonės, kuriančios specialius siurblius ir pramoninius maišytuvus, užsakymu buvo sukurtas vieno įrenginio maketas, kurį sudarė daugiau nei dešimt 3D spausdinimo būdu pagamintų elementų.

Užsakovo pateikti modeliai buvo optimizuoti ir pritaikyti 3D spaudai, galutinis modelis supaprastintas itin smulkūs elementai pašalinti arba pastorinti.

Gaminio elementų spausdinimui pasitelkti tikslūs Zortrax M200 3D spausdintuvai ir ULTRAT plastikas dėl jo tvirtumo ir galimybės apdirbti.

Atspausdinti modeliai toliau buvo apdirbami įvairiomis priemonėmis ir nudažyti reikiamomis spalvomis pagal kliento pageidavimus.

Projekto pagaminimo trukmė – vos keturios savaitės įskaitant siuntimą. Tai parodo, jog 3D modeliavimas ir 3D spausdinimas puikiai tinka tokių maketų kūrimui

3D spaudos medžiaga: ULTRAT plastikas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 520 x 75 x 75

Sparnuočių skenavimas

Pagal kliento užsakymą buvo atliktas sparnuočių skenavimas. Skenavimas atliktas ypač tiksliu Artec Space Spider 3D skeneriu, gebančiu skenuoti iki 0,05 mm tikslumu. Nepaisant sparnuočių plonasieniškumo, gautas modelis buvo ypač tikslus ir detalus.

Nuskenuotus modelius klientas panaudojo atvirkištinės inžinerijos procesams, kurie leidžia kompiuteriniu būdu koreguoti, tobulinti gaminius ir taip vystyti sparnuočių gamybos projektus. 3D skenavimas paspartina kompiuterinių modelių sukūrimo trukmę ir šių modelių tikslumą, nes nubraižyti matuojant rankomis tokį gaminį būtų labai ilgas, sunkus ir netikslus procesas.

Objekto dydis (mm): 135 x 65 x 55;  150 x 85 x 65;

Aortos modelis

Klientui, kuris užsiima inotyvios medicinos sprendimais, pateikus kompiuterinį aortos 3D modelį, buvo atspausdintas sumažintas žmogaus aortos modelis.

Pagal pateiktą 3D kompiuterinį modelį, pažangiausiu FDM technologijos 3D spausdintuvu "Zortrax M200" atspausdintas į dalis padalintas modelis iš kokybiško ABS plastiko įsivertinti reikalingą tvirtumą. Po-spausdinimo procesas vyko iš kelių etapu, kurių metu buvo nuimamos palaikančios medžiagos nuo sudėtingų vietų ir suklijuojamas į vieną, vientisą modelį.

3D spausdinimo technologija įgyvendina individualizuotų maketų gamybą mažesniais laiko ir finansiniais kaštais lyginant su tradiciniais gamybos metodais, ir mikronų tikslumu išpildo kokybės reikalavimus.

3D spaudos medžiaga: ABS

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Gaminio dydis (mm): 669 x 309 x 195