Galerija

Vytauto Didžiojo biusto sumažinta replika

Vytauto Didžiojo biustas, esantis Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, buvo nuskenuotas ir pagamintas mažesnysis variantas.

Biustas skenuotas naudojantis Artec Eva ir Artec Space Spider skenerių kombinacija kadangi objekto gabaritai yra nemaži, tačiau turi smulkių elementų, pvz. : veidas, relikvijos ir kiti elementai. Pažangių rankinių skenerių privalumas - galimybė skenuoti objektus neribojant vietos ir elektros maitinimo, nes yra galimybė naudoti atskiras nešiojamas baterijas, kurios skirtos dirbti iki 4 valandų, ir pilnai pakanka nuskenuoti tokio dydžio objektus.

Nuskenuotas biusto sumažintas variantas buvo atspausdintas panaudojus Mass Portal XD20 3D spausdintuvu, kuris išgauna itin lygų paviršių, dėl ko apdirbimo procesas yra itin paprastas. Atspausdintas biustas apdirbtas ir padengtas specifinėmis medžiagomis bronzinei imitacijai išgauti.

3D skenavimo, spausdinimo ir apdirbimo technologijos suteikia galimybę atkurti itin kokybiškas ir įsimintinas dovanas per itin trumpą laiką ir žemais kaštais lyginant su tradiciniais gamybos būdais.

Replika panaudota kaip atminimo ir padėkos dovana.

3D spaudos medžiaga: PETG plastikas

3D spausdinimo technologija: FDM (angl. fused deposition modeling)

Objekto dydis (mm): 145 x 110 x 220

Skulptoriaus G. Piekuro dr. Jono Basanavičiaus skulptūros 3D skenavimas

Pagal skulptoriaus pageidavimą, dr. Jono Basanavičiaus skulptūra buvo nuskenuota skaitmenizavimui ir tolimesniems reprodukavimams.

3D skenavimos vyko per kelis etapus išskaidant į kojas, kūną ir galvą dėl skulptūros masyvumo ir sudėtingo pasiekimo. Skenavimui buvo pasitelktas itin patogus ir pažangus rankinis "Artec Eva" 3D skeneris, kuris veikia struktūrinės šviesos srauto technologija. Rankinio skenerio patogumas yra masyvių objektų skenavimo galimybė ar sudėtingesnių vietų priėjimas, pvz. : vidinės palto vietos.

Sukurtas 3D kompiuterinis dr. Jono Basanavičiaus skulptūros modelis išsaugotas skaitmeninėje erdvėje su poreikiu ir galimybe atkurti ne tik originalaus dydžio kopiją, bet ir sumažintus variantus ar naudoti 3D vizualizacijose.

3D skenavimo technologija yra itin puiki priemonė tobulinti kūrinį iki idealaus išbaigto objekto sutaupant laiko sąnaudas, taip pat nesibaiminant, kad iš molio/gipso pagamintas objektas sutrupės kūrybos procese. Šis pažangus sprendimas identiškai replikuoja menininko sukurtus darbus kopijoms gaminti ar kitiems tikslams.

Skenavimo epizodas

Objekto dydis (mm): 1323 x 1036 x 2780

Lietuvos bibliotekas aprūpinome pažangiausiais 3D spausdintuvais!

Gruodis – gerų darbų metas! Nuostabus jausmas, kai duris tau atveria Lietuvos miestų bibliotekos, kurias 3D Creative aprūpina pažangiausiais Zortrax spausdintuvais. Šiais metais net 58 Lietuvos miestų bibliotekos savo lentynas papildė 2017 metų geriausiais pasaulyje pripažintais Zortrax M200  dekstop klasės 3D spausdintuvais. Džiaugiamės, kad bibliotekos žengia žingsnį į priekį ir įsileidžia inovacijas, taip suteikdamos galimybę vis daugiau žmonių susipažinti su 3D technologijomis.

Kviečiame apsilankyti bibliotekoje savo mieste ir susipažinti su 3D spausdinimu iš arti!

Stelmužės ąžuolo kamieno skenavimas

Kliento užsakymu atlikome Stelmužės ąžuolo kamieno 3D skenavimą. Skenavimui buvo naudojamas ypač spartus ir tikslus „Artec Eva“ 3D skeneris, gebantis skenuoti didelių gabaritų objektus.

Skenavimo sąlygos buvo pakankamai sudėtingos, nes procesas vyko natūralioje aplinkoje, šviečiant saulei. Šiam faktoriui pašalinti buvo naudojami dirbtiniai šešėliai, sukurti naudojant audeklą. Nepaisant šių sąlygų buvo gautas ypač tikslus 50 cm aukščio Stelmužės ąžuolo kamieno dalies modelis. Šį modelį klientas vėliau naudos meninėms instaliacijoms kurti. Taip pat, tokie darbai gali puikiai pasitarnauti archyvavimo, įamžinimo ar matavimo tikslais.

3D skenavimas leido klientai greitai ir ypač tiksliai sukurti šio unikalaus objekto kompiuterinį modelį bei pritaikyti jį meninių projektų kurime.

Objekto dydis (mm): 3267 x 3291 x 485.